Moje włosy łamią się na końcach. Jak je uratować?

Za łamanie włosów może odpowiadać wiele czynników. Przykładowo w zimie, duży wpływ na ich kondycję mają ujemne temperatury i wiatr. Z kolei w lato, włosy są narażone na działanie promieni słonecznych, które nie tylko je wysuszają, ale również doprowadzają do ich kruszenia. Bardziej uwrażliwione, a co za tym idzie podatne na łamanie włosy mają panie, które regularnie zmieniają kolor. Kolejną przyczyną osłabiającą nasze włosy jest nieodpowiednia dieta. Dlatego, aby uratować swoje końcówki powinnaś działać wielotorowo.

Odżywiaj, nawilżaj i regeneruj

Podstawą w ratowaniu końcówek będzie odpowiedni dobór preparatów do ich pielęgnacji. Chodzi tu nie tylko o odżywkę, ale również szampon i maskę. Na przykład Kosmetyki do włosów Garnier, dzięki zawartości odpowiednich składników, pomogą ci uporać się z tym problemem. Produkty z dodatkiem olejku z owoców amli wzmacniają włosy od środka i zabezpieczają od zewnątrz. Ponadto, korzystnie wpływają właśnie na kondycję końcówek włosów.

Ratunkiem dla zniszczonych końcówek mogą okazać się produkty pielęgnacyjne z dodatkiem keratyny, która jest jednym z elementów budulcowych włosów. Dodatkowo znana jest ze swoich właściwości wygładzających. Możesz także zdecydować się na zakup kosmetyków z dodatkiem z olejku z migdałów albo awokado. Silne działanie regeneracyjne mają olejek arganowy i jedwab. Dobrze sprawdzą się także kosmetyki na bazie protein lub miodu.

Metody domowe w ruch

W drogeriach można również kupić serum albo specjalny olejek, który nakłada się na same końcówki przed albo po stylizacji włosów. Przykładem może być olejek kokosowy. Nie należy jednak nakładać go zbyt dużo, bo może to doprowadzić do posklejania włosów.

Raz w tygodniu warto położyć na włosy maseczkę. Specjalny produkt możesz kupić w drogerii, możesz również taki preparat przygotować sama w domu. Wystarczy, że połączysz ze sobą miód i oliwę z oliwek. Innym przykładem może być miks jogurtu naturalnego, miodu i jajka. Maseczkę należy rozprowadzić na długości włosów i pozostawić na ok. 10 – 20 minut. Pamiętaj, aby do spłukiwania masek i odżywek używać letniej, a nawet chłodnej wody, gdyż zamyka ona łuski włosa.

Ostatnie zapytania:

  • łamiące się włosy
  • lamiace sie wlosy
  • łamiące się końcówki
  • co na lamiace sie koncowki wlosow
  • łamiące się końcówki włosów
  • lamia mi sie wlosy
  • jak uratowac suche wlosy
  • lamiace sie koncowki
  • sposób na łamiące się końcówki
  • sposob na lamiace sie koncowki wlosow