Brytyjczycy przejmują Cinema City

Będzie to ogromna transakcja – Cineworld przejmie ponad 100 multipleksów w Europie Środkowej za prawie 1,5 mld dol – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Cineworld i Cinema City podały w komunikatach warunki umowy, na mocy której dojdzie do transakcji. W ramach podpisanej umowy obie firmy wymienią się akcjami i stworzą wspólny projekt, w ramach którego Cinema City obejmie 24,9 proc. akcji Cineworld.

Cinema City to jeden z największych graczy na polskim rynku kin – ma 31 multipleksów w największych polskich miastach.

Połączenie Cinema City i Cine World stworzy drugiego największego gracza kinowego w Europie, który w każdym regionie swojej działalności będzie zajmował pierwszą lub drugą pozycję. W sumie obaj gracze mają 201 kin i 1852 ekrany.

Cineworld to sieć kin notowana na giełdzie w Londynie. Na Wyspach Brytyjskich ma 81 kin:- 77 multipleksów i 4 jednoekranoweobiekty (łącznie ponad 800 ekranów). 

Więcej w Cinema City, film, kino
Najskuteczniejsze jest powiększenie ciastka, a nie jego podzielenie

Zwykle negocjacje zaczynają się wtedy, gdy strony reprezentują sprzeczne stanowiska. W tradycyjnym przetargu skupiamy się jedynie na własnych interesach, nie zważając przed rozmowami na stanowisko drugiej strony. Wspólne rozwiązywanie problemów...

Zamknij