#MPR#W Święto Trzech Króli jednak do pracy

Będziemy pracować w Święto Trzech Króli. W czasie dzisiejszego głosowania w Sejmie zostanie przyjęty wniosek PO o odrzucenie projektu ustawy wprowadzającej 6 stycznia dzień wolny – wynika z ustaleń „Dziennika”.

Polaków chce jednak uszczęśliwić lewica, która już zgłosiła własny projekt w tej sprawie – odnotowuje gazeta. Gdy przed blisko miesiącem rozpoczęło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o dniu wolnym w Święto Trzech Króli, Platforma od razu zgłosiła wniosek o jego odrzucenie. Argumentowała, że Polski nie stać na nowy dzień wolny. Jednak głosowanie odbywa się dopiero dziś. Dlaczego? Okazało się, że projekt ma wielu zwolenników w PO. Władze klubu chciały ich przekonać. Nie udało się, więc wprowadziły dyscyplinę w czasie głosowania. To tylko usztywniło stanowisko zwolenników ustawy.

Według „Dziennika”, wniosek Platformy popiera klub Lewicy oraz ok. 10 posłów PSL, czyli w sumie ok. 230 posłów, a to wystarczy, aby ustawa trafiła do kosza. Za projektem jest ok. 20 ludowców oraz PiS, co daje ok. 180 posłów.

Źródło: Dziennik

Więcej w czas pracy, prawo pracy
Okulary korekcyjne dla pracownika

Czy pracodawca zawsze zobowiązany jest zwrócić koszty pracownikowi? Jakie okulary podlegają refundacji oraz kto decyduje o konieczności ich noszenia? Więcej przeczytasz w poniższym tekście.Pracodawca ma obowiązek zrefundować koszty zakupu okularów...

Zamknij