Heureka na rzecz Więźniów Sumienia

Agencja Heureka rozpoczęła współpracę z Amnesty International w ramach projektu „MARATON PISANIA LISTÓW”. Akcja prowadzona jest w obronie ofiar więzionych na całym świecie wyłącznie za swoje poglądy.

W ramach realizowanego projektu Heureka zaprojektowała kampanię komunikacyjną opartą na innowacyjnych narzędziach – marketingu szeptanym i wirusowym, działaniach ambientowych na ulicach w całej Polsce oraz na nowatorskiej strategii TTL (through the line).
Działania te mają zaktywizować Polaków do wzięcia udziału w Maratonie – proteście przeciwko więzieniu ludzi za ich poglądy.
„Cieszymy się, że możemy wesprzeć Amnesty International i przyłączyć się do walki o wolność i prawa człowieka” – powiedział Michał Wolniak, właściciel Agencji.

„Jesteśmy pod wielkim wrażeniem zarówno samych pomysłów, jak i zaangażowania, z jakim są one realizowane. Heureka zaproponowała strategię świetnie omijającą problem przesycenia mediów reklamami w okresie przedświątecznym i wykorzystującą nasze mocne strony, czyli aktywistów w kilkunastu miastach i sporą bazę subskrybentów newslettera. Skuteczność naszych akcji zależy od liczby listów, a ta na pewno wzrośnie dzięki Heurece. W ten sposób jakość pomysłów marketingowych przełoży się pośrednio na poszerzenie obszaru wolności sumienia na świecie” – powiedział Wojciech Makowski, koordynator projektu ze strony Amnesty International.

Maraton Pisania Listów Akcja polega na pisaniu listów w obronie ofiar naruszęń praw człowieka udokumentowanych przez Amnesty International – przez 24 godziny bez przerwy. Odbywa się zawsze od południa w sobotę, do południa w niedzielę w grudniu – w okolicach Dnia Praw Człowieka. Pierwszy Maraton zorganizowany przez Stowarzyszenia AI odbył się w Polsce w 2001 roku.


Szczegółowych informacji udziela: Michał Wolniak


Więcej w Amnesty International, heureka
Think a Head – dołącz do nas!

Newsletter Think a Head to baza fachowej i unikalnej wiedzy na temat innowacji marketingowych. Pracownicy agencji reklamowej Heureka opisują w niej niekonwencjonalne, przełomowe pomysły na realizacje kampanii reklamowych, informują o...

Zamknij