SilverStone EB01 – zewnętrzny system dźwiękowy dla melomanów

Kraków, 24 stycznia 2006 roku

W katalogu Veracomp pojawiło się nowe urządzenie SilverStone, zewnętrzny system dźwiękowy EB01. Producent kieruje nowy produkt do audiofilów i melomanów, którzy chcieliby cieszyć się jakością analogowego dźwięku nie rezygnując z wygody cyfrowego zapisu.

Podczas cyfrowego przetwarzania dźwięku część materiału zostaje usunięta w celu m.in. zmniejszenia rozmiaru plików (np. usuwanie najwyższych tonów). Następnie, podczas odtwarzania, brakujące detale zostają uzupełnione przez komputer przy pomocy uproszczonych procedur. Takie odtwarzanie nigdy nie jest wierne oryginalnemu zapisowi w formie analogowej.

SilverStone EB01 przetwarza cyfrowy sygnał z komputera na sygnał analogowy, najbardziej zbliżony do oryginału. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii, konwerter SilverStone potrafi odtwarzać cyfrowy dźwięk z dużo większą precyzją niż zwykła karta dźwiękowa. Gwarantuje on m.in. „linearność” muzyki (tzn. eliminuje przesunięcia) i w znaczny sposób redukuje zafałszowania.


Przy konstrukcji SilverStone EB01 zastosowano 4-warstwowy układ PCB (Printed Circuit Board). To rozwiązanie ma zapewnić sygnał bez zakłóceń oraz czysty dźwięk. Dodatkowo, oddzielne zasilanie sygnału analogowego i cyfrowego zapobiega ‚krzyżowania’ się sygnałów.

Urządzenie zasilane jest przez port USB, wyposażony w regulator stabilizujący napięcie wejściowe. Wyjście sygnału z karty odbywa się poprzez port stereo RCA. Dzięki temu kartę można podłączyć do systemu audio (amplitunera, wzmacniacza) lub do słuchawek stereo.

Na koniec warto zwrócić uwagę na walory estetyczne EB01. Zaokrąglone kształty, aluminiowa konstrukcja sprawiają, iż urządzenie komponuje się z zestawem Hi-Fi lub kina domowego. W sprzedaży w kolorze czarnym i srebrnym.

Urządzenie dostępne jest w ofercie Veracomp od połowy stycznia. Konwerter EB01 kosztuje około 446 zł z Vat, a cena obejmuje 24- miesięczną gwarancję. Veracomp jest autoryzowanym dystrybutorem Silverstone na polskim rynku.

Informacje o SilverStone

Firma SilverStone Technology Co., Ltd. powstała 2003 roku. Jej założycielami jest zespół stylistów i inżynierów pierwotnie związanych z grupą ATC’S. W ciągu kilku lat działalności wprowadziła ponad 40 nowych produktów. Firma koncentruje się na produktach klasy HTPC oraz na zastosowaniach przemysłowych. Najwyższej jakości aluminiowe obudowy komputerowe z serii Lascala oraz Temjin. Ofertę uzupełniają bezkonkurencyjne zasilacze, aluminiowe panele wielofunkcyjne oraz systemy chłodzenia komponentów PC. W chwili obecnej firma posiada główne filie rozmieszczone w Japonii, USA oraz Niemczech.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Reklama w internecie

Gospodarka cyfrowa, której jednym z fenomenów jest internet, wprowadziła nowe możliwości rozwoju firm i ich reklamy na krajowym oraz globalnym rynku. Koszt eksperymentów reklamowych w internecie jest niższy, niż w...

Zamknij