Kieszeń HDD Thermaltake Muse z interfejsem eSata

Kraków, 12 grudnia 2005 roku

Współpraca Veracomp z Thermaltake zaowocowała wprowadzeniem kolejnego produktu na polski rynek. Tym razem krakowski dystrybutor rozwiązań teleinformatycznych wzbogaci swoją ofertę o zewnętrzną kieszeń HDD, Thermaltake Muse 3,5” z bardzo szybkim interfejsem eSATA.

Interfejs eSATA początkowo wykorzystywany był do transferu danych wewnątrz komputera, ale szybko odkryto jak zastosować tę technologię w urządzeniach zewnętrznych. Teraz dane mogą być przesyłane do urządzeń peryferyjnych z prędkością do 3 Gbps, czyli sześciokrotnie szybciej niż przez kabel USB 2.0.

Zaletą nowej kieszeni jest nie tylko złącze eSATA. Aluminiowa obudowa stanowi ochronę dysku podczas transportu. Coraz częściej, ze względu na dużą pojemność, twardy dysk zastępuje przenośne pamięci flash, a dzięki trwałej kieszeni zyskujemy gwarancję, że nie zostanie on uszkodzony.

Thermaltake jak zwykle zadbał o estetykę urządzenia. Srebrna obudowa wygląda bardzo stylowo, a smaku dodaje jej klasyczny, analogowy miernik wskaźnikowy, który monitoruje pracę dysku i wskazuje kiedy wykonuje on pracę.

Montaż dysku wewnątrz kieszeni jest bardzo prosty i szybki dzięki zastąpieniu śrubek praktycznymi zatrzaskami. Po zamontowaniu ‚twardziela’ w kieszeni, całość można umieścić w aluminiowym stojaku i postawić na przykład na biurku. W zestawie z kieszenią znajduje się ponadto: kabel zasilania, kabel SATA, a także płyta ze sterownikami. Wymiary kieszeni to 219 x 125 x 40.5 mm, a waga 745g.

Nowy produkt Thermaltake, Veracomp wprowadzi do sprzedaży 20 grudnia. Cena kieszeni wyniesie 190 zł z Vat i obejmuje 12 miesięczną gwarancję.

Informacje o Thermaltake

Globalna marka Thermaltake została stworzona w 1999 roku. W ciągu 5 lat działalności kapitał założycielski firmy został zwiększony aż 25-krotnie. Już w roku 2000 system chłodzenia GOLDEN ORB dla Pentium III został uznany i doceniony przez świat. Rok 2002 to dalszy rozwój, powstały wtedy nowe fabryki w Chinach. Zaczęto promować markę z nowym hasłem COOL ALL YOUR LIFE. W 2003 powstają kolejne biura we Francji, Australii, Japonii. W 2004 do aktywnych systemów chłodzenia dołączono rozwiązania 0 dB, czyli kompletne zestawy chłodzenia pasywnego i wodnego.

Całościowo oferta Thermaltake zawiera systemy chłodzenia aktywnego i pasywnego (radiatory, wentylatory, chłodzenie wodne), regulatory obrotów wentylatorów, zasilacze, produkty do moddingu i obudowy komputerowe, także Home Theatre.