e-faktura itelligence w Kronopol Sp. z o.o.

Konsultanci itelligence wdrożyli odpowiednie rozszerzenie rozwiązania SAP umożliwiając tym samym wystawianie faktur podpisanych elektronicznym podpisem. Dzięki kwalifikowalnemu podpisowi elektronicznemu wydanemu przez Krajową Izbę Rozliczeniową, elektroniczna faktura nabrała mocy prawnej i jest wiarygodnym dokumentem dla klientów Kronopolu. Rozwiązanie e-faktura zostało produktywnie uruchomione w firmie Kronopol z końcem października 2012 roku.

„Dzięki wdrożonej aplikacji proces elektronicznego fakturowania jest prosty i wygodny. Po wygenerowaniu faktur w systemie SAP, zostają one podpisane kwalifikowanym elektronicznym podpisem a następnie wysłane elektronicznie w formie maila z załączonym dokumentem pdf. Osoba fakturująca może śledzić status wysyłki.” – powiedział Damian Suchodolski, Kierownik Działu Systemów Biznesowych w EastHUB Competence Centre Kronopol

Śledzenie to wykorzystuje standardową funkcjonalność Business Workplace systemu SAP. Z przeprowadzonej symulacji zwrotu z inwestycji wynika, że poniesione koszty powinny zwrócić się, przy założeniu, że e-fakturę będzie odbierać 70% klientów krajowych, po około 7-9 miesiącach.

„Oferowane przez itelligence rozwiązanie do obsługi podpisu elektronicznego działa w oparciu o standardowe funkcjonalności SAP oraz biblioteki dostarczane przez Krajową Izbę Rozliczeniową. Oznacza to niższe koszty wdrożenia i utrzymania niż w przypadku rozwiązań innych dostawców. Jednocześnie pozwala na indywidualne dostosowanie do przebiegu wymagań klienta, sposobu przekazywania faktur elektronicznych czy procesów akceptacji.” – powiedział Mirosław Kapustka, Sales Manager, itelligence sp. z o.o.

„Wystawiamy rocznie 60 tysięcy faktur. Nasi kontrahenci coraz częściej oczekują przesyłania faktur drogą elektroniczną. Dla nas to również oszczędność czasu i wymierne oszczędności w zakresie kosztów operacyjnych. Wybraliśmy rozwiązanie e-faktura firmy itelligence jako najkorzystniejsze z zaproponowanych nam przez inne firmy. Rozwiązanie itelligence działa w oparciu o standard i poprzez transakcje SAP. Oznacza to dla nas szybsze wdrożenie i mniejsze koszty związane ze szkoleniami użytkowników. Dodatkowo, dzięki wykorzystaniu procesów workflow bezpośrednio w SAP, uprawnione osoby mogą w prosty i przejrzysty sposób dokonywać weryfikacji i akceptacji przeznaczonych do wysłania faktur.” – powiedziała Katarzyna Lech, Główna Księgowa, Kronopol Sp. z o.o.

###

Kronopol Sp. z o.o. to lider na polskim rynku produkcji płyt i wyrobów drewnopochodnych. Spółka z siedzibą w Żarach jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl), światowego lidera w branży produktów drewnopochodnych. Kronopol Sp. z o.o. w Żarach powstała w 1994 r.Aktualna oferta obejmuje produkty drewnopochodne z trzech branż – meblarskiej, budowlanej i wykończeniowej. Żarski Kronopol produkuje łącznie ponad 1,5 mln m3 różnego rodzaju płyt drewnopochodnych rocznie oraz eksportuje wyroby do 50 krajów na wszystkich kontynentach. Grupa Krono zatrudnia ponad 4 800 pracowników w zlokalizowanych na całym świecie zakładach: Szwajcarii, Francji, Niemczech, Ukrainie, Stanach Zjednoczonych oraz Rosji.
Więcej informacji: www.kronopol.pl

itelligence jest wiodącym międzynarodowym dostawcą pełnego pakietu rozwiązań w środowisku SAP. Zatrudnia ponad 2500 wysoko wykwalifikowanych pracowników w 21 krajach i 5 regionach (Ameryka, Azja, Europa Zachodnia, Europa Wschodnia, Niemcy/Austria). itelligence realizuje złożone projekty w środowisku SAP dla ponad 4 000 klientów na całym świecie. Portfolio usług firmy obejmuje od licencji i konsultingu SAP, poprzez własne branżowe rozwiązania oparte o SAP, aż do usług hostingowych i application support. W Polsce firma działa od 1995 r. i zatrudnia ponad 130 osób. Dysponuje własnym Centrum Systemów Informatycznych wyposażonym w nowoczesną infrastrukturę informatyczną służącą do świadczenia kompleksowych usług outsourcing IT – od wynajmu serwerów i sprzętu sieciowego po rozwój systemów. Posiada wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań informatycznych firmy SAP. W 2011 roku firma wygenerowała łączną sprzedaż na poziomie 342,4 mln EUR.
Więcej informacji: www.itelligence.pl

Ostatnie zapytania:

  • efakturaleasing
  • efaktura w sap
Więcej w e-faktura, ERP
Dużo pracy dla informatycznych firm

Powszechnie uważa się, że na polskim rynku gotowe systemy wspierające zarządzanie biznesowe, obsługę klienta czy wykorzystanie narzędzi analitycznych są już dzisiaj standardem. Jednak opublikowany w 2011 r. raport Głównego Urzędu...

Zamknij