E-learning dynamiczny jak świat informatyki

W dużych firmach w Polsce średnio 15-20 proc. szkoleń realizuje się drogą elektroniczną. Ale patrząc na statystyki z USA, można przyjąć, że przez 5-7 lat czeka nas trzy-, a nawet czterokrotny wzrost.

– W ostatnich dwóch latach e-learning w Polsce złapał wiatr w żagle. Ta forma rozwoju przestała być traktowana jako nieokiełznana nowość – twierdzi Marek Hyla, dyrektor zarządzający E-learning.pl, współzałożyciel XY Learning Team, firmy, która przeprowadziła badanie „Learnings Problems – E – Solutions 2011”.

Wynika z niego, że firmy, które korzystają z e-learningu, najczęściej tylko posiłkują się nim podczas szkoleń. Bardzo często jest on np. wstępem do szkoleń tradycyjnych – daje podstawę teoretyczną i przygotowuje do nabywania umiejętności. Materiały dostępne on-line dostarczają wiedzy, która może być wykorzystywana podczas zajęć stacjonarnych z trenerem. Dzięki temu skraca się czas szkolenia i może się ono w większej mierze koncentrować się na zagadnieniach praktycznych.

Więcej w e-learning
Etat? Nie, freelance

  Pracują w każdym możliwym miejscu – w domu, w parku, centrum handlowym lub kawiarni. Są swoimi szefami, a praca daje im niesamowitą satysfakcję. To właśnie freelance.   Według Ogólnopolskiego...

Zamknij