Etat? Nie, freelance

 

Pracują w każdym możliwym miejscu – w domu, w parku, centrum handlowym lub kawiarni. Są swoimi szefami, a praca daje im niesamowitą satysfakcję. To właśnie freelance.

 

Według Ogólnopolskiego Badania Freelancerów 2012, przeprowadzonego przez inFakt.pl i Freelancity.pl, najwięcej wolnych strzelców pracuje w takich zawodach, jak grafik, programista, copywriter, tłumacz i doradca biznesowy. Ponad 60% niezależnych pracowników ma wyższe wykształcenie.

 

Większa swoboda, elastyczność planowania zadań to dla 26 proc. freelancerów zalety tej formy pracy. Oprócz tego niezależni pracownicy cenią sobie realizację swoich pasji (17 proc.) i większe zarobki (14 proc.).

 

Główne przeszkody w prowadzeniu swojej działalności biznesowej freelancerzy upatrują w biurokracji i konieczności samodzielnego pozyskiwania zleceń. – Dlatego tak ważna jest znajomość i rozumienie przepisów. Poza tym działalność biznesową, nawet najmniejszą, powinno się stale rozwijać, wprowadzać innowacje i szukać nowych rynków sprzedaży – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP. Taką wiedzę najlepiej zgłębiać za pomocą szkoleń.

 

Wygodną metodą szkoleniową jest e-learning. Szkolenia on-line zdobywają coraz większą popularność w Polsce. Nad szkoleniami internetowymi spędza się mniej czasu niż na kursach stacjonarnych. E-learning jest kilka razy efektywniejszy od szkolenia tradycyjnego. Dlaczego? Czas potrzebnydo nauczenia się tego samego materiału w szkoleniu przed komputerem jest 4 – 5 razy krótszyniż na sali szkoleniowej. Nie ma potrzeby dojeżdżania na zajęcia, ponieważ uczyć można się w domu w wybranym przez uczestnika czasie. Uczestnik sam decyduje ile czasu przeznaczy na szkolenie się.

 

–  To bardzo praktyczna metoda podnoszenia kwalifikacji, zwłaszcza dla freelancerów, którzy pracują głównie w domu. Taki system nauki to duża porcja wiedzy, umiejętności i interaktywnych ćwiczeń, które pozwalają  łatwiej zrozumieć i zapamiętać kolejne partie materiału – mówi Aneta Grzyb-Hejduk z Akademii PARP. Do szkoleń zawsze można wrócić, przypomnieć sobie lub zaktualizować wiedzę.

 

W Akademii PARP można wybrać praktyczne szkolenia e-learningowe, które pomogą zrozumieć każdy obszar prowadzenia biznesu. Szkolenia za zakresu prawa podatkowego wyjaśnią skomplikowane przepisy, a te z zakresu sprzedaży pomogą w pozyskiwaniu nowych zleceń.

 

Akademia PARP to portal edukacyjny dający nieograniczony dostęp do wiedzy biznesowej w pięciu obszarach tematycznych: zarządzanie strategiczne i operacyjne, umiejętności menedżerskie i specjalistyczne, marketing i sprzedaż, zagadnienia finansowe i prawne oraz wiedza ogólna. 33 szkolenia on-line znajdują się pod adresem www.akademiaparp.gov.pl. Przedsiębiorcy z sektora MSP oraz osoby planujące rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej mogą podjąć bezpłatną naukę. Zdobyta wiedza potwierdzana jest certyfikatem.

 

Ostatnie zapytania:

  • freelancer sprzedaż
Więcej w e-learning, freelancer
E-learning i wykłady to podstawa

Rozmowa z dr Pauliną Sobiczewską, psychologiem, kierownikiem SWPS Training ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Zawsze warto inwestować w siebie. Studia podyplomowe to dobry wybór dla tych, którzy mają już wiedzę...

Zamknij