Przeszkol się na wakacjach

Lato to dobry czas na szkolenie. Na firmy czeka ponad 2,3 tys. kursów dotowanych z UE – w większości bezpłatnych – pisze Puls Biznesu.

Nie szkolimy się, bo to dużo kosztuje -tak najczęściej przedsiębiorcy tłumaczą brak udziału w kursach i innych zajęciach podwyższających kwalifikacje. Często nie wiedzą, że mogą skorzystać z szerokiego wachlarza szkoleń, za które zapłaci Unia Europejska. Obecnie do dyspozycji firm jest ponad 2,3 tys. kursów dofinansowywanych z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) – na tyle zajęć jest prowadzona rekrutacja. Ogromna większość z nich jest darmowa, a w wielu przypadkach opłaty są bardzo niskie.

– Wsparcie unijne daje szansę na zdecydowanie większy dostęp do szkoleń także dla najmniejszych firm. Wielu z nich nie wie, że aby skorzystać z kursów, nie trzeba specjalnie pozyskiwać dotacji, wystarczy zapisać się na już istniejące zajęcia – mówi Anna Świebocka-Nerkowska, dyrektor departamentu rozwoju kapitału ludzkiego Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Więcej w szkolenia wakacyjne, szkolenie zespołu
Przesyt coachów, a nie coachingu

Ostatnie lata sprzyjały rozwojowi branży coachingowej. Teraz rynek jej usług charakteryzuje duża podaż - wiele szkół oferuje szkolenia i certyfikacje z prowadzenia coachingu - zauważa Puls Biznesu. Jest też wielu...

Zamknij