Inter Cars SA wybrał Oracle E-Business Suite

 

Oracle Polska informuje, że firma Inter Cars SA wybrała moduł finansowy pakietu Oracle E-Business Suite (EBS) w najnowszej wersji R12 jako główny system do zarządzania finansami przedsiębiorstwa. Wdrożenie jest prowadzone przez specjalistów Działu Konsultingu Oracle Polska.

Inter Cars SA jest jednym z największych w Polsce dystrybutorów części samochodowych. W związku z intensywnym rozwojem biznesu firmy, zapadła decyzja o zastąpieniu dotychczas używanego systemu finansowego produktem z „górnej półki”. Z wielu rozpatrywanych rozwiązań (m.in. SAP, Microsoft Dynamics) wybrane zostało oprogramowanie finansowe pakietu Oracle E-Business Suite.

Moduł Oracle Financials wchodzący w skład Oracle EBS będzie zintegrowany z głównym systemem transakcyjnym firmy Inter Cars, aplikacją SAFO.biz, opartą także na technologii Oracle. Przy integracji systemów zastosowana będzie platforma Oracle Fusion Middleware, szczególnie produkty WebLogic Suite oraz WebServices Manager, a także komponenty obsługujące architekturę usługową SOA (Service Oriented Architecture).

Oracle E-Business Suite nie jest pierwszą aplikacją Oracle wybraną przez Inter Cars – w roku 2005 firma zainstalowała także system analityczny i hurtownię danych opartą na produktach Oracle i obsługującą kluczowe elementy biznesu, w tym sprzedaż i finanse.

 

„Wybraliśmy ofertę Oracle Polska z uwagi na to, że konsultanci tej firmy przedstawili najlepszą ofertę – nie tylko w aspekcie cenowym, ale także pod względem kompetencji oraz jakości i stylu komunikacji z użytkownikami biznesowymi Inter Cars” – komentuje Andrzej Krzak z firmy Inter Cars SA. „Oracle Financials to system, który spełnia wszystkie wymagania naszej firmy – posiada nowoczesną architekturę, opartą na światowych standardach, w związku z czym jest otwarty i łatwy do dalszej rozbudowy, jeśli rozwój naszego biznesu będzie tego wymagał. Oracle gwarantuje nam nie tylko wysoką jakość swoich produktów – ważne jest także to, że jest stabilnym partnerem o ogromnym potencjale biznesowym oraz przewidywalnej wizji rozwoju”.

 

„Instalacja pakietu Oracle Financials w jego najnowszej wersji R12 będzie kolejnym projektem tego typu realizowanym w Polsce przez konsultantów Oracle” – powiedział Wiesław Grabowski, Dyrektor Działu Konsultingu Oracle Polska. „Szczególnym wyróżnikiem projektu w Inter Cars jest zastosowanie w nim wyjątkowo bogatego wachlarza produktów Oracle, w tym najnowocześniejszej obecnie na świecie platformy middleware, która będzie zastosowana do integracji procesów transakcyjnych z procesami zaplecza przedsiębiorstwa”.

 

 

Ostatnie zapytania:

  • andrzej krzak inter cars