EGB Investments – debiut na NewConnect planowany jeszcze w tym roku

EGB Investments, spółka działająca w branży windykacyjnej, planuje przed końcem 2010 roku zadebiutować na rynku NewConnect. Środki pozyskane od inwestorów spółka zamierza przeznaczyć na zwiększenie skali działalności.

„Jednym z elementów planu strategicznego EGB Investments na 2010 rok jest debiut na rynku NewConnect. Wejście na rynek alternatywny pozwoli spółce na pozyskanie kapitału niezbędnego do realizacji założeń strategicznych, a w perspektywie, do 2012 roku, debiut na rynku głównym GPW” – mówi Krzysztof Matela, prezes zarządu spółki.

Strategia spółki na najbliższe lata zakłada między innymi poprawę pozycji rynkowej w zakresie nabywania portfeli wierzytelności korporacyjnych i detalicznych, zwiększenie wartości i wolumenu pozyskiwanych portfeli w zakresie windykacji na zlecenie oraz utrzymanie pozycji lidera w zakresie innowacyjności i nowatorskich rozwiązań rynkowych dzięki tworzeniu i wdrażaniu nowych usług.

Działalność EGB Investments opiera się na: windykacji portfeli nabywanych przez spółkę, świadczeniu usług windykacyjnych na rzecz innych podmiotów, obsłudze wierzytelności sekurytyzowanych oraz świadczeniu usług due diligence portfeli wierzytelności oferowanych na rynku do sprzedaży.

Więcej w giełda, sekurytyzacja
Gospodarka wobec tragedii pozostaje niewzruszona

Analizowanie wpływu tragicznej katastrofy na sytuację rynków finansowych i gospodarki może wydawać się niezbyt stosowne, jednak nie sposób tego uniknąć. Tego typu wydarzenia zawsze budzą niepokój i obawy nie tylko...

Zamknij