Targi Wiedzy Konsumenckiej

Wiele osób nie wie, jakie konsekwencje grożą im jeśli nie regulują na czas rat kredytów czy rachunków. Często też nie zdają sobie sprawy, jakie prawa przysługują osobom zadłużonym. Co może zrobić wierzyciel, a jakie działania podejmuje firma windykacyjna? Wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania podczas ogólnopolskich Targów Wiedzy Konsumenckiej, które odbędą się już w najbliższą niedzielę.

Targi Wiedzy Konsumenckiej organizowane są przez Stowarzyszenie Konsumentów Polskich po raz pierwszy. Spotkaniu patronuje Polska Konfederacja Pracodawców Polskich Lewiatan. Do dialogu i wymiany doświadczeń  zaproszone zostały najważniejsze instytucje i organizacje zajmujące się ochroną praw konsumentów takie, jak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Urząd Regulacji Energetyki, Europejskie Centrum Konsumenckie.

W targach, oprócz organizacji konsumenckich i urzędów, wezmą też udział przedstawiciele firm. Jednym z wystawców będzie Grupa Kapitałowa KRUK, która na swoim stoisku będzie udzielać porad i wyjaśniać wszelkie kwestie związane z dochodzeniem długów i wymianą informacji gospodarczych. To kontynuacja akcji edukacyjnej prowadzonej wśród osób zadłużonych przez Grupę KRUK od ubiegłego roku.

Pracownicy Grupy KRUK odpowiedzą między innymi na pytania dotyczące zasad sprzedaży długów, a także podstaw prawnych przetwarzania danych osobowych. Konsumenci dowiedzą się także, jakie konsekwencje grożą osobom, które nie regulują sowich zobowiązań w terminie. Kiedy i na jakich zasadach ich sprawa może zostać przekazana do sądu i komornika? Co się dzieje, gdy dane dłużnika zostaną wpisane do biura informacji gospodarczej? Przedstawiciele firmy zaprezentują również normy etyczne, którymi powinni kierować się profesjonalni windykatorzy i wdrożone w branży zasady dobrych praktyk firm i instytucji zrzeszonych w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych.

– „Bądź świadomym konsumentem, bądź odpowiedzialnym przedsiębiorcą – poznaj swoje prawa i obowiązki!” – to hasło przyświecające tegorocznym targom doskonale oddaje ideę spotkania. Dzięki takim inicjatywom konsumenci, organizacje działające w obronie ich interesu i przedsiębiorcy mogą dzielić się doświadczeniami i wymieniać wiedzą na temat dobrych praktyk i działań prokonsumenckich. Jako odpowiedzialny przedsiębiorca chcę promować te wartości i wspierać Stowarzyszenie Konsumentów Polskich w działaniach podnoszących świadomość konsumentów – mówi Piotr Krupa, Prezes KRUK S.A.

I Targi Wiedzy Konsumenckiej odbędą się w niedzielę, 14 marca 2010 r. w warszawskiej galerii handlowej Złote Tarasy. W godzinach 13.00 – 18.00 wszyscy odwiedzający będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami instytucji chroniących interesy konsumentów, a także z przedsiębiorcami promującymi ideę dobrych praktyk rynkowych.

Więcej w targi
Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej INTERTELECOM

W dniach 13-14 kwietnia 2010 r. Międzynarodowe Targi Łódzkie Sp. z o.o. oraz Agencja Promocji i Współpracy Zagranicznej IDEALINE zapraszają  na konferencję TELEMEDYCYNA podczas targów  INTERTELECOM. Rozwój systemów teleinformatycznych znalazł...

Zamknij