AVG Technologies komentuje atak na Techcrunch.com

Techcrunch.com, najpopularniejszy na świecie blog poświęcony tematyce IT, padł ofiarą działań cyberprzestępców. Wykorzystując lukę w zabezpieczeniach serwisu doprowadzili oni do kilkugodzinnej przerwy w jego funkcjonowaniu. Karel Obluk, Chief Technology Officer w AVG Technologies komentuje zdarzenie:

Atak na Techcrunch.com stanowi dowód na to, że każdy z nas może znaleźć się na celowniku cyberprzestępców. Niezależnie od tego, czy prowadzimy biznes, czy korzystamy z komputera do zabawy – wszyscy jesteśmy narażeni na cyber-niebezpieczeństwa. Dlatego też tak istotne jest wyposażenie swojego komputera w oprogramowanie do skanowania stron www, np. darmowy AVG LinkScanner oraz zainstalowanie pakietu bezpieczeństwa, który kompleksowo chroni nie tylko nasze dane, ale także tożsamość – takiego, jak AVG 9.0. W obliczu zagrożeń ze strony zhakowanych stron,  najlepszym rozwiązaniem jest oprogramowanie wykorzystujące technologię ochrony w czasie rzeczywistym. Zwykłe, opierające się na bazach sygnatur, antywirusy nie stanowią już odpowiedniego zabezpieczenia przed stale ewoluującymi zagrożeniami dzisiejszego Internetu.

Więcej w blog, cyberprzestępczość
Czy nadciąga Cybergeddon?!

Zdaniem specjalistów z FBI ataki cyberprzestępców są potencjalnie bardziej niebezpieczne niż groźba ataku nuklearnego i broni masowego rażenia.Eksperci ze Stanów Zjednoczonych ostrzegają przed nadciągającym „Cybergeddonem”. Jest to wizja rzeczywistości –...

Zamknij