Najlepsi Pracodawcy w Polsce

Hewitt Associates, firma doradcza i outsourcingowa rozpoczyna jubileuszową, piątą polską edycję badania Najlepsi Pracodawcy (BNP), część globalnego projektu Best Employers Study.

Badanie traktowane jest przez wiele firm jako narzędzie zarządzania kapitałem ludzkim, dając możliwość odniesienia i porównania się z innymi organizacjami, także bezpośrednio w swoich branżach. BNP pozwala określić, jakie działania należy podjąć, aby w przyszłości dołączyć do grona Najlepszych Pracodawców i jednocześnie osiągać ponadprzeciętne wyniki biznesowe dzięki potencjałowi ludzkiemu – mówi Magdalena Warzybok, Menedżer Projektu BNP w Hewitt Associates.

Nasze badanie pokazuje, że Najlepsi Pracodawcy, dzięki wysokiemu zaangażowaniu swoich pracowników, generują większe przychody i osiągają wyższy zwrot z inwestycji w kapitał ludzki niż w przypadku firm, które nie zarządzają aktywnie zaangażowaniem – dodał Edward Stanoch, Dyrektor Zarządzający Hewitt Associates w Polsce.

Zgłoszenia do badania przyjmowane będą do końca stycznia 2010 roku. W poprzedniej edycji badania wzięło udział 126 polskich organizacji. Najlepszych Pracodawców w Polsce poznamy wiosną 2010 podczas uroczystego wręczenia nagród kończącego piątą edycję badania.

W polskiej edycji BNP, Hewitt przebadał dotychczas 320 firm i ponad 80 tysięcy pracowników, z kolei na świecie w ramach BNP do dziś przebadanych zostało ponad 12 mln pracowników w 5 000 firm z 51 krajów. Badanie prowadzone jest przez Hewitt Associates w 11 krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Azji, Australii i Nowej Zelandii, Kanadzie oraz Ameryce Łacińskiej.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mała ściąga z zagrożeń dla firmy i ochrony przed ryzykiem

Problem świadomości ryzyka w działaniu i ochrony przed jego skutkami ma tym większe znaczenie, im mniejsza jest skala działalności przedsiębiorstwa. Małe przedsiębiorstwo trudniej radzi sobie ze skutkami ryzyka niż przedsiębiorstwo...

Zamknij