Pracownik tymczasowy na półtora roku

Sejm planuje nowelizację ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Za kilka tygodni mają się rozpocząć prace nad projektem. Jeśli wejdzie w życie, pracodawca będzie mógł wypożyczyć pracownika tymczasowego z agencji pracy na 18 miesięcy. Będzie to możliwe także po przeprowadzonych w firmie zwolnieniach grupowych.

„Rok to zbyt krótko zarówno dla pracodawcy, jak i pracującego, wypożyczonego z agencji pracy. Ogranicza to inwestowanie w takich pracowników i powoduje, że ciągle trzeba szukać nowych specjalistów” – mówi Edyta Semenowicz, specjalista do spraw personalnych w firmie Polkomtel.

Nowelizacja ustawy wpłynie pozytywnie na coraz bardziej dynamiczny rynek pracy tymczasowej. Ponadto, przedsiębiorcy częściej współpracują z agencjami – nie tylko dlatego, że firmy się rozwijają, ale właśnie ze względu na problemy ze znalezieniem pracowników.

Źródło:Money.pl

Więcej w elastyczne formy zatrudnienia, nowelizacja prawa pracy
Konferencja – Niestandardowe formy zatrudnienia

KONFERENCJA: Niestandardowe formy zatrudnienia w Polsce Oceny ekspertów - Opinie pracodawców - Oczekiwania pracowników 28 lutego 2008 Hotel Hyatt Regency Warsaw Czy polski rynek pracy jest elastyczny? Jakie niestandardowe formy...

Zamknij