Szkolenia w Polsce III edycja – już w czerwcu!

W jaki sposób Polacy pozyskują informacje o szkoleniach?
Jaki procent szkoleń jest finansowany przez firmy?
Jakimi kryteriami kierujemy się przy wyborze firmy szkoleniowej i samego szkolenia?
Jakie są preferencje i motywy wyboru szkoleń przez indywidualnych odbiorców?

To tylko część pytań, na które chcemy odpowiedzieć podczas trzeciej edycji konferencji Szkolenia w Polsce „Era Profesjonalizacji”, która odbędzie się w dniach 16 i 17 czerwca 2008, w Polonia Palace Hotel, w Warszawie.

Zgodnie z myślą przewodnią projektu „Era profesjonalizacji”, największa uwaga skupiona zostanie na tych tematach, które są ściśle związane z profesjonalizacją usług szkoleniowych, ukierunkowaną na efekt, jakim jest skuteczność i trwałość zmian dokonywanych w trakcie szkoleń i działań towarzyszących polityce rozwoju zasobów ludzkich. Tematy, jakie w szczególności zostaną poddane rozważeniu i dyskusji podczas Konferencji to między innymi:

  • procesowe podejście do szkoleń i rozwoju
  • profesjonalizacja zawodu trenera – oczekiwania, kompetencje, certyfikaty
  • nowe narzędzia i technologie wykorzystywane w szkoleniach
  • rozwój z perspektywy kompetencji
  • fundusze Unii Europejskiej a rynek szkoleń w Polsce.

Projekt jest realizowany przez Nowoczesną Firmą ze współpracy z Fundacją Obserwatorium Zarządzania, pod patronatem merytorycznym – International Federation Training & Development Organization (ITFDO) oraz ASTD Global Network Poland.

Dodatkowo nad realizacją projektu czuwa Kapituła Projektu, składająca się z niezależnych ekspertów, praktyków i organizatorów.

Projekt: Szkolenia w Polsce to: badanie, raport, konferencja i warsztaty.

  • Badania – kolejna edycja reprezentatywnego badania społeczeństwa (Omnibus) oraz analiza rynku firm szkoleniowych i doradczych w zakresie zmian i potrzeb rynku szkoleń
  • Raport – najświeższe dane, wnioski i interpretacje – narzędzie do prognozowania, planowania, rekomendacji rynkowych i podejmowania decyzji zarówno ze strony firm dostawców, jak również odbiorców usług szkoleniowych
  • Konferencja – spotkanie profesjonalistów zajmujących się tematyką szkoleń i rozwojem zasobów ludzkich. Konferencja Szkolenia w Polsce to miejsce pokazania najlepszych praktyk prezentowanych przez ekspertów projektu i zaproszonych gości, prezentacja aktualnych wyników badań, wskazanie trendów i zmian na rynku szkoleń
  • Warsztaty – to propozycja na drugi dzień konferencji. Mogą Państwo wybrać jeden z czterech praktycznych warsztatów. Celem całodniowych warsztatów jest przekazanie doświadczeń, dostarczenie narzędzi i faktyczne podniesienie kompetencji z zakresu metodologii, narzędzi i nowych metod szkoleń w przedsiębiorstwie.

W ramach warsztatów:
Dowiedz się jak Analiza Transakcyjna umożliwia rozumienie zarówno procesów indywidualnych, jak i tych związanych z relacjami, komunikacją oraz zachowaniami w kontekście funkcjonowania całej firmy.
Poznaj metody prowadzenia coachingu i zobacz jak należy go stosować? Sprawdź się jakich umiejętności wymagać od samego coacha?
Sprawdź, co oprócz szkoleń decyduje o wzroście wydajności pracy! Poznaj nowe podejście do programów szkoleniowych i innych działań związanych z rozwojem efektywności pracowników i całych organizacji.

Adresatami projektu i raportu z badań jest kadra zarządzająca i dyrektorzy personalni dużych i średnich przedsiębiorstw odpowiedzialni za zarządzanie zasobami ludzkimi, rozwój i szkolenie personelu, jak również przedstawicieli firm szkoleniowych w przedsiębiorstwach na terenie całej Polski oraz dostawcy narzędzi i technologii do realizacji i prowadzenia szkoleń.

Więcej >>

Więcej w analiza transakcyjna, rynek szkoleń
#MPR#Szkolenia w Polsce – zmiany, trendy, oczekiwania, najświeższe wyniki badań

Czy rynek szkoleń w Polsce jest wciąż rynkiem ogromnego potencjału? Pewne jest, że rynek szkoleń nieustannie zmienia się i ewoluuje w bardzo szybkim tempie. Jednak, czy został już nasycony? Zmiany...

Zamknij