Podwyżki dla bezrobotnych?

Resort pracy i polityki społecznej przygotowuje projekt zmian w zasiłkach dla bezrobotnych.

Szykują się podwyżki i dodatkowe pieniądze na szkolenia dla poszukujących pracy.

Jeśli plany resortu pracy się spełnią, osoba, która nie może znaleźć pracy, przez pierwszy okres po rejestracji dostanie prawie 800 złotych miesięcznie. Będzie też mogła bezpłatnie się szkolić zawodowo. Wtedy dostanie jeszcze więcej pieniędzy – czytamy na łamach portalu dziennik.pl

Każdy, kto zdecyduje się na udział w szkoleniach lub kursach podnoszących, czy zminiających kwalifikacje zawodowe, dostanie co miesiąc prawie tysiąc złotych. A jeśli ma więcej niż 50 lat, to kwota ta wzrośnie do 1,1 tysiąca złotych.

W tej chwili zasiłek wynosi 538,30 zł. Po uchwaleniu ustawy przygotowanej przez resort pracy, świadczenie to wzrosłoby o ponad 200 zł – do 788 zł. Ale tylko przez pierwsze trzy miesiące po zarejestrowaniu się w urzędzie pracy. Potem wysokość zasiłku spadnie do 563 zł – informuje „Gazeta Prawna”.

Projekt przygotowany przez resort pracy i polityki społecznej w ciągu kilkunastu dni ma być gotowy. Wtedy trafi do konsultacji.

Źródło: Gazeta Prawna/Dziennik.pl

Więcej w aktywizacja zawodowa, bezrobocie
Jak wygląda bezrobotny?

Zwiększa się wydajność pracy - Polacy w obawie przed utratą pracy pracują coraz wydajniej, ku radości pracodawców (zwłaszcza właścicieli małych firm), którzy mogą zatrudniać coraz mniej osób. "Na przykład taka...

Zamknij