Outsourcing IT coraz popularniejszy

Własny dział IT, czy przekazanie opieki nad komputerami zewnętrznej firmie? Coraz więcej firm wybiera to drugie rozwiązanie. Outsourcing usług informatycznych to coraz większy biznes w Polsce. 1,37 miliarda złotych wydały w 2007 roku polskie firmy na outsourcing swoich systemów informatycznych.

W 2012 roku kwota ta może być dwukrotnie większa, gdyż coraz więcej firm decyduje się na zlecenie tej części swojej działalności podmiotom zewnętrznych. Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że zrobiło to już przeszło tysiąc firm w naszym kraju. Zainteresowanie outsourcingiem usług IT wykazują głównie firmy duże – aż 87% przedsiębiorstw, których roczne przychody przekraczają 600 milionów złotych. Im mniejsze przychody, tym także mniejsza skłonność do powierzenia zagadnień IT firmom zewnętrznym. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość skupienia się na głównej działalności bez konieczności dokonywania kosztownych inwestycji w ludzi i sprzęt. Specjalistyczne firmy outsourcingowe oferują szeroki wachlarz usług – od wynajmowania i serwisowania komputerów aż po kompleksową obsługę informatyczną.

Źródło: Rzeczpospolita

Więcej w obniżanie kosztów, outsourcing
Zduńczyk w MS Services

Krzysztof Zduńczyk objął od stycznia stanowisko Dyrektora Działu Wsparcia Sprzedaży w MS Services. Wyodrębnienie Działu Wsparcia Sprzedaży to kolejna istotna zmiana w strukturze agencji, zmierzająca do udoskonalenia standardów realizowanych przez...

Zamknij