Chcesz zostać prezesem firmy – Zagraj w grę Strateg

20 lutego ruszyły zapisy do Symulacyjnej Gry Ekonomicznej – Strateg.

Uczestnicy turnieju będą mogli wcielić się w rolę prezesa lub zarządu dużej firmy giełdowej, od których decyzji zależą losy przedsiębiorstwa. – Jest to unikalny projekt jak na internet, ponieważ gry ekonomiczne tego typu, czy szkolenia są zazwyczaj drogie i przez to niedostępne dla wszystkich. Strateg jest prostszą formą takiej gry i co ważniejsze jest on darmowy – mówi Piotr Borek, twórca gry.

Strateg, to gra, która symuluje działanie firmy w warunkach wolnej konkurencji. Każdy z graczy (lub zespołów) staje się prezesem zarządu (lub zarządem) jednej z firm i konkuruje na wspólnym rynku z innymi firmami zarządzanymi przez inne osoby lub zespoły. Gra toczy się w warunkach wolnej konkurencji, gdzie wszyscy uczestnicy rynku mają takie same możliwości działania. Choć gracze działają w warunkach gospodarki rynkowej, to nie mają do czynienia z tak uciążliwymi dla przedsiębiorców koncesjami, biurokracją, ZUSem, urzędami, czy też Ministerstwem Gospodarki.

– Ponadto gra ma walory edukacyjne, pozwala spojrzeć na gospodarkę oczyma prezesa firmy, a większość z nas patrzy jednak na nią z pozycji konsumenta. Gra jest skierowana głownie do studentów, ale nie tylko. Może zagrać każdy, kto interesuje się ekonomią i potrafi myśleć matematycznie – dodaje Piotr Borek.

Żródło:www.gazeta.pl

Więcej w ekonomia, gra strategiczna
Ruszyła IX edycja konkursu Global Management Challenge 2008

Rozpoczęły się zapisy do IX edycji konkursu Global Management Challenge 2008. W styczniu można już zgłaszać zespoły (3-5 osób) do polskiej edycji międzynarodowej gry strategicznej. GMC to okazja do zdobycia...

Zamknij