Jak powinna wyglądać strona www urzędu gminy

Strona główna urzędu gminy powinna być elegancka, atrakcyjna kolorystycznie i podzielona na czytelne obszary, tak, aby użytkownik już przy pierwszym kontakcie łatwo rozpoznał, czego może spodziewać się w serwisie urzędu.

Pierwsza strona gminy jest nie tylko stroną informacyjną, ale także strona reklamująca gminę – musi więc zawierać w sobie przekaz reklamowy w pigułce, pokazujący wszystkie jej atuty. Aby osiągnąć taki cel, należy na stronie głównej wyeksponować elementy, które przekonają osoby odwiedzające stronę, że gmina warta jest uwagi. Musi to być przekaz skierowany do 3 podstawowych grup użytkowników serwisu – mieszkańców, turystów i przedstawicieli biznesu.

Elementy informacyjne
Efekt taki można uzyskać eksponując na 1 stronie informacje, linki lub inne elementy, które będą taką informację zawierały.  wymaga to takiego zarządzania informacją wyświetlaną na stronie, aby takie trzy elementy zawsze się wyświetlały. mogą one mieć charakter zmienny  (nowości). lub stały – np. moduły programów, ulg czy inicjatyw skierowanych do biznesu, moduł dotyczący atrakcji turystycznej w danym regionie, moduł dotyczący np. programu aktywizacji zawodowej itp.

Kamery internetowe
Nadal niedocenianym elementem promocji gmin jest obraz z kamer internetowych pokazujących widoki z najbardziej interesujących, znanych lub atrakcyjnych miejsc w danej gminie. Warto zainwestować w kilka lub więcej kamer i szybki łącza do przekazu w czasie rzeczywistym. Internauci bardzo chętnie korzystają z takiej możliwości, a niestety w Polsce, nawet w bardzo znanych kurortach kamery są niedocenianym elementem promocji, obraz jest często marnej jakości i odświeżany np. co minutę.

Przykładowe elementy, które powinny się znaleźć na stronie gminy:

Górna belka z nazwą gminy i wąskim, panoramicznym zdjęciem
Belka nawigacyjna pozioma: O gminie |  Aktualności, Władze gminy, Przetargi, Praca, Formularze, Kontakt.

Przykładowa struktura strony www:

 

Ostatnie zapytania:

  • jak ma wyglądać strona internetowa urzędu
  • jak powinna wyglądać strona internetowa urzedu
  • jak powinna wygladac strona urzedu
  • strony urzedow gmin jakie powinny byc
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ocena pracownicza a employer branding: forma i cele – część 2

System oceniania pracowników może przynieść firmie szereg korzyści. Jeśli jednak nie zapomnimy o uwzględnieniu niektórych aspektów, może na tym znacznie ucierpieć wizerunek firmy. To pracownicy reprezentują organizacje poza murami, więc...

Zamknij